Podobnie jak w latach ubiegłych Związek miał swoje stoisko na największej kamieniarskiej imprezie targowej w Polsce - czyli na Targach STONE. Dzięki stałej współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi mieliśmy do dyspozycji dwa duże, w pełni wyposażone stoiska. Pierwsze z nich zaaranżowaliśmy na miejsce spotkań, rozmów i odpoczynku dla kamieniarzy zwiedzających targi. Przez cztery dni stoisko nieustannie tętniło życiem i wg. szacunków gościliśmy łącznie kilkaset osób. Prawie dwadzieścia firm wypełniło deklarację członkowską i wstąpiło do ZPBK. Stoisko odwiedzili również przebywający na targach oficjele m.in. przedstawiciele międzynarodowej misji gospodarczej, w organizację której ZPBK włączył się już przed targami (link), oraz  Raffaello Galiotto włoski projektant, gwiazda tegorocznej Areny STONE.


Na drugim stoisku zarządzanym przez ZPBK odbywały się pokazy Mistrzów ręcznej obróbki kamienia. Udział wzięli czterej kamieniarze – członkowie Związku, którzy startowali w zeszłorocznych Mistrzostwach Polski: Grzegorz Kwapisiewicz, Jerzy Zysk, Rafał Frankiewicz i Zbigniew Zych. Wspólnie przygotowali projekt i ręcznie - w rekordowo krótkim czasie trzech dni - wykonali obelisk upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Barwa materiału, czyli białego wapienia pińczowskiego i czerwonego piaskowca Kopulak, doskonale wpisała się w końcowy efekt pracy. Interaktywne stoisko, na którym w hałasie i pyle, stosując tylko ręczne narzędzia pracowali Mistrzowie, przyciągało tłumy zwiedzających i śmiało można powiedzieć, że było jedną z największych atrakcji tegorocznej edycji Targów Stone. Wykonany obelisk przez najbliższe 12 miesięcy będzie można podziwiać przy wejściu na MTP od ul. Śniadeckich.


Podsumowując - Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej był w tym roku bardzo aktywnym uczestnikiem Targów oraz pomysłodawcą i współorganizatorem największego z wydarzeń towarzyszących. Zaangażowanie i trud zostały zauważone i docenione nie tylko przez odwiedzających Targi członków ZPBK, ale również przez liczne grono kamieniarzy, którzy postanowili dołączyć do ogólnopolskiej organizacji branżowej.

Dziękujemy wszystkim osobom pracującym przy organizacji naszych stoisk. Szczególne podziękowania kierujemy do Międzynarodowych Targów Poznańskich, czterech Mistrzów oraz do sponsorów wydarzenia czyli firm: Marmur-Płytki, P.U.H. "SOSNOWICA" S.C. J.Wiąckiewicz, G.Rębosz, POG Jan Łobodziec oraz WEHA.

Nasz fanpage
PZK na Facebook

Wszystkie aktualności, komunikaty oraz ciekawostki z życia branży możesz śledzić przez nasz fanpage.

Najbliższe wydarzenie
2.06.2023

XXVIII Walny Zjazd

Miejsce spotkania
Wrocław

Zapytaj eksperta

Nasze grono ekspertów jest do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci w rozwiązaniu problemów lub odpowiedzieć na dręczące Cię pytania.

Kamień Naturalny - certyfikat autentyczności produktów.

Symbol gwarancji jakości wyrobu z kamienia