W dniach 12-16 listopada br. odbyła się organizowana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) misja przyjazdowa Study Tour. W wydarzeniu udział wzięli przedsiębiorcy oraz dziennikarze z siedmiu perspektywicznych rynków określonych w ramach Branżowego Programu Promocji Budowa i wykańczanie budowli.

Celem wizyty przedsiębiorców i dziennikarzy reprezentujących branże kamieniarską było stworzenie warunków do bezpośredniego kontaktu kontrahentów z polskimi przedsiębiorcami.

Misja przyjazdowa Study Tour zorganizowana została w związku z odbywającymi się w dniach 14-16 listopada br. targami Stone i Glass w Poznaniu.

W ramach pierwszego dnia misji, grupa przedsiębiorców i dziennikarzy z Kazachstanu, Rosji, Iranu, Ukrainy, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji i Azerbejdżanu odwiedziła polską stolicę kamienia – miasto Strzegom. Obfity w złoża granitu region Strzegomia jest także obszarem działalności ponad 300 zarejestrowanych firm z branży kamieniarskiej, zajmujących się m.in. wydobyciem i obróbką surowca.
Wizyty w firmach Granex, Globranit oraz WRKB-Granit zaplanowane zostały dzięki wsparciu Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej.

W trakcie pobytu w Polsce, uczestnicy misji uczestniczyli także w specjalnie zaplanowanej sesji spotkań B2B z firmami polskimi a także press briefingu prezentującym m.in. polską branżę budowlana oraz kamieniarską.

Misja przyjazdowa Study Tour zorganizowana została w ramach Branżowego Programu Promocji „Budowa i wykańczanie budowli”, którego operatorem jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie www.polish-construction.com

Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH)

fot.: ZPBK

Nasz fanpage
PZK na Facebook

Wszystkie aktualności, komunikaty oraz ciekawostki z życia branży możesz śledzić przez nasz fanpage.

Najbliższe wydarzenie
2.06.2023

XXVIII Walny Zjazd

Miejsce spotkania
Wrocław

Zapytaj eksperta

Nasze grono ekspertów jest do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci w rozwiązaniu problemów lub odpowiedzieć na dręczące Cię pytania.

Kamień Naturalny - certyfikat autentyczności produktów.

Symbol gwarancji jakości wyrobu z kamienia