W dniach 18-22.09.2018 odbył się w Pińczowie plener rzeźbiarski "Dziedzictwo". Siedmioro artystów wykonywały prace z tematem przewodnim SOWA. Skąd taki temat? Nazwa miasta - gospodarza pleneru - pochodzi od słów "pięć sów". Organizatorami wydarzenia były: Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury oraz Marmur-Płytki, firma Jacka Łaty. Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej objął patronatem imprezę.
W trakcie pleneru rzeźbili: Klaudia Matusiak (Dąbie), Grzegorz Kwapisiewicz (Suchedniów), Rafał Frankiewicz (Pabianice), Jerzy Zysk (Strzegom), Sławek Micek (Kielce), Andrzej Kozera (Pińczów) i Paweł Kisielewski (Pińczów).
Współorganizator pleneru, Jacek Łata, zaprosił kamieniarzy z całej Polski na II Ognisko Kamieniarskie. Na zaproszenie odpowiedziało 40 osób, które stawiły się w Pińczowie. Spotkanie trwało do późnych godzin.
Uczestnicy integracyjnego wydarzenia w sobotę licznie przybyli na wernisaż wykonanych przez rzeźbiarzy prac w wapieniu pińczowskim.

 

Nasz fanpage
PZK na Facebook

Wszystkie aktualności, komunikaty oraz ciekawostki z życia branży możesz śledzić przez nasz fanpage.

Najbliższe wydarzenie
2.06.2023

XXVIII Walny Zjazd

Miejsce spotkania
Wrocław

Zapytaj eksperta

Nasze grono ekspertów jest do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci w rozwiązaniu problemów lub odpowiedzieć na dręczące Cię pytania.

Kamień Naturalny - certyfikat autentyczności produktów.

Symbol gwarancji jakości wyrobu z kamienia