Do grona wyróżnionych odznaczeniem „Zasłużony dla kamieniarstwa RP” dołączyła kolejna osoba. Podczas spotkania w Krakowie, w dniu 20-tego marca nastąpiła dekoracja pana Józef Maślańca, który całe swoje życie zawodowe związany był z kamieniem i kamieniarstwem. Na uwagę zasługuje, że odznaczony był pierwszym powojennym absolwentem szkoły kamieniarskiej, którą ukończył w 1950 roku, pracował w dolnośląskich zakładach kamieniarskich w Piławie Górnej i Sławniowicach, a także od 1963 roku był dyrektorem technicznym Zjednoczenia Przemysłu Kamienia Budowlanego w Krakowie. Pan inż. Maślaniec jest autorem licznych publikacji, między innymi w „Świecie Kamienia”, gdzie w najbliższym numerze ukaże się tekst mu poświęcony.

Z wizytą u wiekowego laureata naszego branżowego odznaczenia byli: honorowy prezes ZPBK Stanisław Sitarz, prezes zarządu ZPBK Krzysztof Skolak, redaktor naczelna „Świata Kamienia” Adriana Czekaj oraz przewodniczący kapituły  Bogusław Skolak.

fot. Adriana Czekaj

Nasz fanpage
PZK na Facebook

Wszystkie aktualności, komunikaty oraz ciekawostki z życia branży możesz śledzić przez nasz fanpage.

Najbliższe wydarzenie
2.06.2023

XXVIII Walny Zjazd

Miejsce spotkania
Wrocław

Zapytaj eksperta

Nasze grono ekspertów jest do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci w rozwiązaniu problemów lub odpowiedzieć na dręczące Cię pytania.

Kamień Naturalny - certyfikat autentyczności produktów.

Symbol gwarancji jakości wyrobu z kamienia