16. stycznia w hotelu Stacja Nowa Gdynia pod Łodzią, miało miejsce spotkanie przedstawicieli ZPBK z panią Barbarą Grzelak reprezentującą Grupę Atlas. Ze strony Związku w spotkaniu udział wzięli: Krzysztof Skolak, Jan Łobodziec, Michał Firlej i Jacek Major. Omówiono możliwość współpracy przy organizacji XXIII Walnego Zjazdu ZPBK (5-7.04.2019).

17. stycznia w Warszawie reprezentanci ZPBK spotkali się z pracownikami Fundacji Rozwoju  Systemu Edukacji (FRSE). Jest to fundacja należąca do skarbu państwa, założona w 1993 roku przez Ministra Edukacji Narodowej. Obecnie m.in. pełni funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na lata 2014-2020 oraz koordynatora udziału reprezentacji Polski w WorldSkills i EuroSkills .

Cytat ze strony FRSE: „WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenie, odbywające się przemiennie, co dwa lata, którego zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. EuroSkills jest europejskim odpowiednikiem konkursu WorldSkills, w którym rywalizuje 28 państw z kontynentu (i aż 80 państw w edycji globalnej). To największe tego rodzaju zawody. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.”

Od kilku tygodni trwają wspólne prace FRSE i ZPBK nad udziałem reprezentanta naszego kraju w zawodzie KAMIENIARZ. O szczegółach tej inicjatywy, sposobach wyłaniania kandydata i dokładnych wymaganiach napiszemy wkrótce.

17. stycznia obradował Zarząd ZPBK. Przyjęto nowych członków: Zakład Kamieniarski Robert Gano oraz Marmo Granit Marcin Moniuszko, omówiono szczegóły udziału ZPBK w targach BUDMA i podjęto decyzję o rozpoczęciu prac nad przygotowaniem nowego statutu ZPBK.

Nasz fanpage
PZK na Facebook

Wszystkie aktualności, komunikaty oraz ciekawostki z życia branży możesz śledzić przez nasz fanpage.

Najbliższe wydarzenie
2.06.2023

XXVIII Walny Zjazd

Miejsce spotkania
Wrocław

Zapytaj eksperta

Nasze grono ekspertów jest do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci w rozwiązaniu problemów lub odpowiedzieć na dręczące Cię pytania.

Kamień Naturalny - certyfikat autentyczności produktów.

Symbol gwarancji jakości wyrobu z kamienia